Thaçi kerkon referendum për marrëveshjen finale me Serbinë

Presidenti i vendit, Hashim Thaçi  flet për raportet që duhet me i pasë Kosova me Serbinë.
Ai foli për randësinë që duhet m’u organizue nji referendum në përfundim të procesit të dialogut i cili ka me përfundue me marrëveshjen e paqes në mes Kosovës dhe Serbisë.

Ai tha se vijat e kuqe, kanë  me qenë  integriteti dhe sovraniteti i Kosovës që n’asnji formë nuk ka m’u diskutue

“Duhet me ndërtue nji e ardhme e bashkëpunimit “, tha Presidenti Thaçi për Rtk.

 

Shperndaje në: