Thaçi n’Sofia kallxon se çka ju takon me ba liderave!

Presidenti i vendit Hashim Thaçi përmes nji statusi në Facebook ka theksue se dialogu në mes krejtve në rajon tashma asht normalitet, kurse mbetet që të ndërtohet mirëbesimimi, në mes popujve.

 

Ky asht postimi i Thaçit n’Facebook:

Në kuadër të Procesit të Bashkëpunimit në Evropën Juglindore (SEECP), sot, në Sofje të Bullgarisë, u mblodhëm sërish për të biseduar për të ardhmen e rajonit tonë.

Dialogu në mes të gjithëve në rajon tashmë është normalitet, kurse na mbetet që të ndërtojmë edhe mirëbesim në mes nesh, në mes popujve dhe të gjitha vendeve tona.

Na takon neve si liderë politikë të dëshmojnë se kemi tejkaluar armiqësitë e shekullit të kaluar dhe se jemi të përkushtuar të ndërtojmë të ardhme në paqe, stabilitet dhe në miqësi me njëri-tjetrin. HTH

 

1-takimi

 

2-takimiii

 

3-takimiii

 

4-takimii

 

5-takimii

Shperndaje në: