Tiranë, thehen xhamat e kishës “Zemra e Shejt e Krishtit”

Persona të paidentifikuem kanë thye xhamat e kishës katolike “Zemra e Shenjtë e Krishtit” në Tiranë.

Incidenti ka ndodhë gjatë orëve të natës në Rrugën e Kavajës.

Grupi hetimor po punon për sqarimin e rrethanave të ngjarjes dhe identifikimin e autorëve të kësaj vepre.