Trishtuese: Fotot e sulmuesve të Stambollit, dokeshin të qeshun pak para se me krye sulmin

Keta jane tre kamikazet xhihadiste qe kryen aktin terrorist ne Aeroportin e Stambollit tue vra 43 veta dhe tue plagose 240 tjere.

3 xhihadistet kishin perdore xhaketa me bomba vetvrasese, pushka AK-47 dhe pistoleta te tipit Glock. Tre terroristet ishin nga Rusia, Uzbekistani dhe Kirgistan, transmeton Rrokum.TV.

Derisa te tre kishin pasaporta ruse.

istanbul Suspected-Istanbul-airport-attackers

Ataturk-Airport-suicide-terror-attack

 

Shperndaje në: