Turqia i kthehet kurdëve, nis sulmet ndaj tyne

Turqia ka ndërrmarrë sulmin e parë ajror kundër mbështetësve të PPK (Parta e Punëtorëve të Kurdistanit) mbas grushtit të shtetit.

Tue citue burime të “forcave të sigurisë” faqja online turke Daily Sabah, raporton se, avionët turk kanë goditë objektivat e organizatës kurde PKK në Irakun verior, tue vra “20 terroristë”.

Simbas raportimeve, sulmet janë krye nga avionë F-16 dhe kanë me vazhdue.

Shperndaje në: