U dënue me 10 vjet burg se e mohoi egzistencën e Zotit e bani hajgare me Kuranin

Nji burrë asht dënue me 10 vjet burg për shkak të shprehjes së pikëpamjeve të tij ateiste në Twitter, në Arabinë Saudite.

Policia fetare, e cila i monitoron rrjetet sociae gjeti ma shumë se 600 tweets në llogarinë e 28 vjeçarit, i cili mohoi egzistencën e Zotit dhe u tall me disa vargje të Kuranit.

Disa prej postimeve të tij akuzonin gjithë profetët për rrena, tue thane se mësimet e tyne i kanë ushqye njerëzit me anmiqësi dhe luftna.

Shperndaje në: