UEFA: S’ka Europë për ekipet kosovare

UEFA u ka mohue pjesëmarrjen në sezonin 2016-2017 ekipeve kosovare, përkatësisht Ferronikelit dhe Prishtinës tue vnue si arsyetim për këtë vendim, mungesën e kushteve napër stadiumet sportive të Kosovës për organizimin e këtyne takimeve.

Kështu, dy ekipet që ju gëzuen ma shumë anëtarësimit, Ferronikeli dhe FC Prishtina nuk kanë me mujt me marrë pjesë në kupat e Europës sezonin që nis me fazën kualifikuese mbas Europianin për kombëtare në Francë. /Rrokum.TV

Shperndaje në: