Urimi i parë për Trump vjen prej Behgjet Pacollit

Presidenti i ri i Amerikës, Donald Trump ka marrë urimin e parë nga politikanët në Kosovë.
Behgjet Pacolli president i AKR’s dhe ish-president i Kosovës asht i pari nga politikanët që ka urue presidentin e ri amerikan.
Ky asht urimi i Pacollit n’Facebook:

“Donald Trump është Presidenti i sapo zgjedhur i SHBA. Znj. Clinton sapo e ka uruar personalisht. Unë besoj që edhe shqiptarët pavarësisht fituesit, do të qëndrojnë mbrapa vullnetit të popullit amerikan. Urime!”

 

trumpiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii

 

Shperndaje në: