Valdete Bajrami per Rrokum: Bislimi e Ajeti, të paaftë me protestue!

valdetebajrami

Nëse Xhevat Bislimi dhe Bajram Ajeti nuk janë në gjendje me protestue, ata kanë me qenë faktorët dhe fajtorët që kanë me ja zgjatë jetën këtij pushteti.

Kështu tha deputetja nga Nisma, Valdete Bajrami gjatë intervistes për Televizionin Rrokum, në lidhje me anëtarësimin e dy ish-kolegëve të saj në Lëvizjen Vetëvendosje.

Simbas saj, largimi i tyne vetëm e ka fuqizue Nismën, sepse ata të dy janë mundue gjithmonë me e bartë Nismën në Vetënvendosje, por pafuqia e tyne, ka ba që ata me ikë individualisht.

Ikja e tyne nga Nisma nuk ka me lanë asnji gjurmë, tha Bajrami.