Vdes profesori i UP’s Ismet Bajraktari

Ka ndrrue jetë profesori i UP’s, Ismet Bajraktari.

“Sot me datë 02.12.2016 ka ndrrue jetë profesori i Universitetit të Prishtinës Ismet Bajraktari.

Ai  ka punue për ma shumë se 4 dekada dhe ka dhanë nji kontribut të madh në zhvillimin e arsimit Universitar dhe në ngritjen e kapaciteteve kerkimore-shkencore në Kosovë”, thuhet në njoftimin e UP’s.
Tutje në njoftim thuhet se varrimi i të ndjerit bahet nesër me datë 03. 12. 2016 në vendlindjen e tij në Junik n’ora 13:00

Universiteti i Prishtines ka me mbajtë mbledhje komemorative të Merkurën me datë 07.12.2016.

 

 

 

Shperndaje në: