Vendimi për Azem Sylen, qe kur merret!

azemsyla

Para pak minutash ka përfundu seanca gjyqësore për ish-deputetin e PDK’s Azem Syla, i cili dyshohet për shperlamje te parave dhe krim të organizuem.

Gjykata ka vendos që vendimi do të merret nesër mbasdite.

Syla ishte dorëzue sot paradite te organet e rendit.

Edhe 51 persona të tjerë janë të dyshuem për krim të organizuem dhe shpërlamje te pareve.

Avokati i tij, Tomë Gashi gjithashtu ka thanë se vendimi për rastin e Azem Sylës do të merret nesër.

Gashi ka thanë se simbas Prokurorisë, në këtë rast si deshmitarë kryesorë do të jetë Nazim Bllaca.

Ai tha së ma s’paku njani prej personave që janë në hetime asht i vdekun, këtë e ka pranue edhe prokurori gjatë shqyrtimit të sotëm.

Shperndaje në: