Vendimi për Azem Sylen merret nesër

Trupi gjykues në rastin e ish deputetit të PDK’s, Azem Syla, pritet që nesër me marre vendim për kërkesën e prokurorisë që atij me iu shqiptue masa e paraburgimi prej 30 ditësh.

Lajmin për Indeksonline e kanë konfirmue burime të sigurta mbrenda Gjykatës Themelore.
Prokuroria Speciale mbas dorëzimit të Azem Sylës kërkoi nji muej paraburgim për të, ashtu qysh u mor vendimi dje për 6 të arrestuemit tjerë.

Azem Syla dhe grupi i tij po akuzohen për krim të organizuem, shpërlamje të pareve, ryshfet, etj.

Shperndaje në: