Veseli e takon mikun e tij prej Tirane Erion Veliajn

Kryeparlamentari Kadri Veseli asht takue me kreun e Bashkisë se Tiranës, Erion Veliajn.

Simbas përshkrimit të postuem në Facebook takimi ishte miqësor ku të dy diskutuen për zgjamimin e bashkëpunimit mes Kosovës dhe Shqipnisë.

Veseli ka tregue se Kryetarin e Bashkësisë së Tiranës e ka edhe mik të mirë.

 

Ky asht psotimi i Veselit n’Facebook:

 

Sot pata takim miqësor dhe shumë të frytshëm me kryetarin e Bashkisë së Tiranës, mikun tim, Erion Veliaj.
Biseduam për zgjerimin e fushave të bashkëpunimit dhe thellimin e marrëdhënieve të shkëlqyeshme mes Kosovës dhe Shqipërisë në të gjitha nivelet. K.V.

 

2-veseli-veliaj

 

3-veseli-veliaj

 

4-veseli-veliaj