Keni me u befasue çka i tha Veseli në Gjakovë Haradinajt!

Kreu i PDK’s, Kadri Veseli ka marrë pjesë në memorialin përkujtimor në fshatin Jabllanicë të Komunës së Gjakovës ku u përkujtuen 33 deshmorët e ranë.

Ai ka shfrytëzue këtë memorial për me përdorë për fushatë zgjedhore ku mes të tjera përshëndeti siç tha ai nipin e shqiponjës kryeministri e Kosovës, Ramush Haradinaj.

“Me vjen mire qe asht këtu dhe e përshëndesë atë që asht nip i Shqiponjës, Kryeministrin Ramush Haradinaj”, ka thanë Veseli.

Në këtë memorial e pranishme ishte edhe Kryetarja e Komunës së Gjakovës, e cila koalicion parazgjedhor asht futë me Lidhjen Demokratike të Kosovës.

 

 

 

 

 

Shperndaje në: