Veseli i uron Zvicrës Ditën e Pamvarësisë

Kreu i Kuvendit, Kadri Veseli ka urue Zvicrën në ditën kur festohet 725-vjetori i pamvarësimit të shtetit Helvetik.

“Uroj popullin mik zviceran në Ditën e pamvarësisë. Zvicra duhet të jetë model se si nji shtet mund të zhvillohet përmes punës.

Mija bashkatdhetarë që jetojnë dhe punojnë në Zvicër janë shtyllë e randësishme e mirëqenies dhe zhvillimit të Kosovës”, ka shkrue Veseli në Facebook.

Shperndaje në: