Veseli: Kosova në rrugën e drejtë t’anëtarësimit në BE

Kryetari i Kuvendit, Kadri Veseli priti në takim shefen e re të BE’s Nataliya Apostolova.

Në këtë takim u tha se asht bisedue për procesin e liberalizmit të vizave dhe mbështetjen e BE’s ndaj Kosovës në rrugën e saj drejtë anëtarësimit në Bashkimin Europian.

Mbas takimit në nji konferencë për media, kryetari i Kuvendit, Kadri Veseli, tha se Kosova asht në rrugën e drejtë për me u anëtarësue në BE dhe simbas tij, nji gja e tillë pritet me ndodh shumë shpejtë.

 

Shperndaje në: