Veseli me Biden’in: SHBA sinonim i lirisë dhe pamvarësisë së Kosovës

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli ka ba të ditun se ka takue zavendëspresidentin amerikan, Joe Biden.

Simbas Veselit, gjatë takimit me Biden, ai i ka urue atij mirëseardhje në Kuvendin e Republikës së Kosovës.

 

Ky asht postimi i Veselit:

I urova mirëseardhje në Kuvendin e Republikës së Kosovës, mikut tonë të çmuar, zëvendëspresidentit të SHBA-së, Joe Biden dhe Familjes së tij. Shtetet e Bashkuara janë sinonim i lirisë dhe pavarësisë tonë. Përgjithmonë.K.V.

Shperndaje në: