Veseli merr urime edhe nga Rama e Basha

Kryetari i ri i PDK, Kadri Veseli, mesazhe urimi ka pranue edhe nga Kryeministri i Shqipnisë Edi Rama njiherësh kryetar i Partisë Socialiste, si dhe nga kryetari i Partisë Demokratike të Shqipnisë, Lulzim Basha.

Urime për zgjedhjen zyrtare dhe paç durimin e fatin e domosdoshëm! Përqafime vëllazëroreve, Edi Rama”, shkruejti Rama në mesazhin e tij privat dërguem Veselit.

Ndërsa, Basha shprehu bindjen se nën drejtimin e Veselit, PDK ka me forcue edhe ma tej kontributin e saj historik për fuqizimin e Kosovës.