Veseli për 28 Nandor: Lumtuninë ndërtone në trojet tona, jo në dhe të huej

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, ka ba thirrje me rastin e Ditës së Flamurit, që shqiptarët me ndërtue lumtuninë në trojet e tyne e jo në dhe të huej.

Veseli ka përkujtue Ismail Qemajlin, ditëlindjen e Adem Jasharit dhe daljen e parë publike të UÇK’s.

Urimi i Veselit:

Gëzuar 28 Nëntorin – Ditën e Flamurit të Skënderbeut dhe Ismail Qemalit, Ditëlindjen e Komandantit Legjendar Adem Jashari dhe daljen e parë publike të UÇK-së. Qoftë simbolika e kësaj ditë të shënuar, një thirrje për të gjithë ne shqiptarēt, që lumturinë ta ndërtojmë ne trojet tona e mos ta kërkojmë në dhe të huaj!