Veseli përplaset me Vetëvendosjen: Me neve s’ju shitet, veçanerishtë me mu!

Kryetari i PDK’s Kadri Veseli ka drejtue fjalë t’ashpra ndaj Vetëvendosjes dhe ish-liderit të tyne, Albin Kurtit.

Madje këtë të fundit e ka quejt Mao Ce Dun.

“Atij as që i intereson se çka po ndodh në këtë Kuvend. Këta e mbajnë shetin peng, mos me kanë shteti, këta kanë me tërheq zvarrë.

E ka sulmue këtë Kuvend, e keni marr në qafë Astrit Deharin. Ju mundeni me bo shantazh por me neve nuk ju shitet e me mue veçanërisht.”, asht shpreh ai.

Veseli u ka ba kërkesë partive politike jashtë koalicioni PAN që nëse i kanë 61 deputetë, të dalin dhe ta hedhin për votim kandidatin e tyne.