Veseli, qe çka ju ofron investitorëve Kosova

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli ka prit sot në takim drejtuesit e Odës Ekonomike Austriake, me të cilët ka diskutue për investimet në Kosovë.

Ai në nji postim në rrjetin social Facebook ka shkrue se resurset e mira natyrore, kapacitetet humane dhe politikat fiskale.

Lexoni postimin e plotë të Veselit në Facebook:

Kisha kënaqësinë që së bashku me ministrat e dikastereve të ndryshëm të takoj drejtuesit e Odës Ekonomike Austriake.

Marrëdhëniet tona politike janë të shkëlqyera dhe pres që këto marrëdhënie të shndërrohen në këmbime ekonomike.

Kosova ka çka t’i ofrojë investitorëve.

Resurset e mira natyrore, kapacitetet humane si dhe politikat fiskale, e bëjnë Kosovën një vend të mirë për investime. K.V