Ali Ahmeti ju kallxon se çka po ndodh n’Maqedoni

aliahmeti

Drejtuesi i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti nuk u prononcu para kamerave lidhun me vendimin e tij për tërheqjen e ministrave dhe zavendësministrave prej Qeverisë.

Paraprakisht, në bisedë me gazetarët, Sekretari Gjeneral i Partisë, Abdilaqim Ademi tha se BDI nuk largohet nga Qeveria, por vetëm do të rifreskojë ekipin.

Por këto fjalë nuk i konfirmoi Ahmeti, tue shtue se kumtesa e leshueme asht qendrimi i BDI’s. I pyetur nga TV21 se cili do të jetë hapi i radhës i BDI’s, Ahmeti tha se atë gja vetëm ai e din dhe askush tjetër.

Shperndaje në: