Vetëvendosja e quen cirk ceremoninë e Presidentit

Ceremonia e inaugurimit e Presidentit të Republikës, Hashim Thaçi u mbajt në sheshin “Skënderbeu” nën masa të rrepta sigurie. Për këtë ceremoni ishin të bllokuem të gjitha hymjet dhe daljet të këtij sheshi, por edhe rrugëve që të çojnë në shesh.

Por pa marrë parasysh masës së kontrollit, ata nuk arritën me e evitue gazin lotsjellës për hedhjen e të cilit e mori përgjegjësinë nënkryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Driton Çaushi, për të cilin, Thaçi nuk asht President i tij.

Edhe për AAK kjo ceremoni ka qenë e panevojshme.

Edhe për AAK kjo ceremoni ka qenë e panevojshme. Por deputetja nga radhët e PDK’s, Blerta Deliu, thotë se nuk e ka pritë gazin megjithatë, simbas saj, ai nuk ia prishi hijeshinë kësaj ceremonie.

Për herë të parë ceremonia e përurimit të Presidentit të Republikës u mbajt sot, për Hashim Thaçin.