Vetëvendosje e pret Kadaj-Bujupin me duertrokitje

Nënkryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Driton Çaushi i ka urue mirëseardhje në Vetëvendosje deputetes Donika Kada-Bujupit.

Ajo u prit me duertrokitje në mbledhjen e Këshillit të Përgjithshëm të Lëvizjes Vetëvendosje, ku për shkaqe shëndetësore nuk po merr pjesë kryetari i lëvizjes, Visar Ymeri.

Duke qenë bashkë të përkushtuar fituam betejën e parë. Ne ishim bashkë të pandarë në parlament, protesta e burg i sollëm rezultatet e para. Ne depërtuam në zemrat e grave dhe burrave të Kosovës, të gjithë atyre që ia duan paqen dhe mirëqenien Kosovës. Ne krijuam një ëndërr për Kosovën meritore dhe për ta jetësuar këtë na duhet shumë punë. Ajo çka po ndodh sot dhe ky vendim i imi është vazhdim i plotë i imi në lëvizjen që nuk u tundua kurrë për pushtet. Në mes paqes dhe drejtësisë, unë kam zgjedhur drejtësi”, tha ajo.

Çaushi i tha të pranishmëve se Lëvizja Vetëvendosje asht rrite gjatë këtyne muejve

Shperndaje në: