Vëtëvendosje ka me u shokue me këtë lajm qe vjen nga Drenica!

Vetëvendosje sot pritet me kalue në Partinë Demokratike të Kosovës, dhe kjo ka me u ba e ditun përmes nji konference qe ka me mbajt gjatë ditës.
 Arben Gecaj anëtar i PDK’s, përmes nji postimi në Facebook ka tregue se e gjithë struktura në Drenas e VV’s, ka me kalue në PDK.

“Sot Drenica përfundimisht i jep shkelmin organizatës VV. Pas Skenderajt edhe Drenasi shuan të gjitha pikat(13 sosh). Deklaratat e Kurtit se Drenica duhet te jap heronj te ri ne luftën për pushtet, ishte sa trishtuese e po aq nënkëmbse per njerezit qe besuan në programin për bashkim. E gjithe antaresia me strukturen e saj nga sot kalojne ne PDK dhe perkrahin Ramiz Lladrovcin per te parin e Komunës”, ka shkrue Gecaj në Facebook.

 

Shperndaje në: