Zyrtare: Vetëvendosje i kthehet Kuvendit!

Levizja Vetevendosje perfundimisht kane vendos me u kthye ne Kuvend, simbas tyne per me kundershtue marreveshjet e damshme per Kosoven.

Lajmin e ka ba te ditun kreu i Levizjes Visar Ymeri dhe kryetari i Grupit Parlamentar Glauk Konjufca.

Ata kane thane se kane me i kundershtue keto dy marreveshje me te gjitha mjetet demokratike ne Kuvend.

————————-

Partitë opozitare VV dhe AAK-NISMA në konferenca të ndame, sot, do të bajnë të dituna veprimet e tyne për me pengue ratifikimin e Demarkacionit me Malin e Zi në rast se në javë në vazhdim procedohet në Kuvend.

Kryetari i Vetëvendosjes, Visar Ymeri dhe shefi i grupit parlamentar të kësaj partie Glauk Konjufca kanë thirrë për n’ora 14:00 konferencë për media, në të cilën simbas njoftimit thuhet se do të bahet i ditun “raporti i mëtutjeshëm të VV’së ndaj Kuvendit të Kosovës”.

 

konjufcavisari