“Vetëvendosje në krizë të thellë, mundet edhe me u shue” (video)

Vetevendosje asht ne nji krize te thelle dhe ka me pase problem me dale nga kjo situate, madje mundet me shkue deri ne nji situate qe edhe mundet me u shue.

Keshtu ka thane në Ditë Mbas Dite të TV Rrokum, analisti Krenar Shala.

“Menduem qe VV asht nji alternative ku nuk ka liderizëm, por me skandalin e mesazhit ne rrjete sociale u humb edhe kjo shprese”, thekson ai.

Ndersa, Arben Gecaj, ish anetar Frkasion Plus ne kuader te VV’s, thote se thirrja e djeshme e VV’s per anetaret e saj qe me i ndalue komentet ne Facebook ndaj figurave te kesaj partie asht shqetesuese.

“Albin Kurti kishte formue nji super strukture qe kishte gjithçka ne kontroll, por ajo strukture ju kthye kunder”, thekson ai në diskutimin me temën “Çka po ndodh në Vetëvendosje?!”.

Derisa Shala ne vazhdim shprehet se zhvillimet e fundit ne VV ne vende tjera jane normale, por ne Kosove dhe mbrenda VV’s munden me qene fatale per kete parti.

“Asht rrezik per Kosoven se çfare aktivistë ka prodhue Vetevendosje, sepse nuk pranojne mendimin ndryshe dhe linçojne njerezit e caktuem”, thote ai./Rrokum.TV

Emisioni i plotë:

Shperndaje në: