Vetëvendosje paralajmëron për diçka

Vetevendosje ka paralajmerue se shume shpejt mundet me pase serish protesta ne Prishtine.

Por, kesa radhe arsyeja asht per dicka tjeter, dhe jo per Demarkacionin.

Dardan Sejdiu nga VV ka paralajmerue se nese nuk procedohet ne mbledhjen e radhes te Qeverise, çashtja e garancise se kredise per blemjen e autobusave, atehere mbrenda pak javesh, munden me u organizue protesta,