Vetëvendosje: Përgjimet kallxojnë karakterin e kësaj gjenerate politike të gërditshme

Ylli Hoxha i Vetevendosjes ka mbajte nji fjalim para simpatizanteve te VV’s qe ishin mbledhe para Kuvendit te Kosoves.

Hoxha ka thane se prej qe asht nenshkrue kjo marreveshje, ka pase me kalue ma heret, “po mos te ishim na kambengules, tue arrite me pengue qe 12 muej”, raporton Rrokum.TV.

Ai ka deklarue se, përgjimet kallxojnë karakterin e nji gjenerate te gerditshme dhe se qysh asht vendose Murat Meha ne krye te Komisionit Shtetnor. se si u vendos Murat Meha ne krye te Komisionit Shtetror

Vetevendosje, pengimin e Demarkacionit dhe Asociacionit i quejti sukses të saj, tue thane se, edhe pse nuk i kemi ndalue totalisht, ato mundemi me i ndale me forcen tone te përbashkt.