Vetëvendosje zyrtarisht shpalle zgjedhjet e mbrendshme

levizja.jpg

Lëvizja Vetëvendosje, në nji konferencë për media ka hap edhe publikisht procesin e zgjedhjeve të mbrendshme. Visar Ymeri, kryetar i VV’s tha se zgjedhjet e mbrendshme kane me fuqizue dhe rrite përkrahjen ndaj Lëvizjes.

Nga mueji i ardhshëm Partia e Visar Ymerit ka me fillue procesin e zgjedhjeve të mbrendshme në të gjitha pikat e Lëvizjes, përfshi edhe ato jashtë vendit.

“…Zgjedhjet e brendshme të Lëvizjes, do ta organizojnë, strukturojnë dhe fuqizojnë rritjen e madhe të përkrahjes ndaj Lëvizjes VETËVENDOSJE”.

Zgjedhjet mbrenda VV’s kane me zgjatë 3 muej dhe jane të ndame në tri faza, dhe kane me u organizue edhe aty ku Vetevendosje nuk ka qenë ma pare.

 

levizja1

Shperndaje në: