Video: Aksident hekurudhor në SHBA, 3 të vdekun dhe 100 të plagosun

Tre persona kanë humbë jetën dhe të paktën 100 të tjera kanë mbetë të plagosun si pasojë e nji aksidenti hekurudhor në New Jersey të Shteteve të Bashkueme të Amerikës. Treni doli nga shinat dhe u përplas në terminalin Hoboken.

Policia ndodhet në vendin e ngjarjes dhe po heton për të përcaktue shkaqet e këtij aksidenti.

Shperndaje në: