Video e rrallë: Shihni qysh stërviteshin gratë luftare të UÇK’s (video)

Në nji video të rrallë të xhiruem nga Associated Press gjatë luftës në Kosovë, tregohet se qysh trajtoheshin gratë me u ba pjesë e Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës.

Xhirimet tregojnë stërvitjet e çikave dhe grave të Kosovës pranë nji katundi të Rahovecit.

AP transmeton se në historinë e shqiptarëve ka shumë gra, të cilat kanë luftue si burrat dhe prandaj për këtë popull, nji fakt i tillë nuk asht i jashtëzakonshëm.

Shperndaje në: