Video: I riu palestinez sulmon ushtarin izraelit, por e vrasin (Kujdes pamjet)

Ky asht momenti kur nji adoleshent palestinez sulmon nji ushtar izraelit me thikë, por përfundon i vramë.

Kamerat kallxojnë 16-vjeçarin derisa i afrohet nji ushtari në Hebron, tue tentue m’i kallxue disa dokumente.

Sapo afrohet, adoleshenti nxjerr nji thikë dhe tenton të therrë ushtarin izraelit.

Mandej ai sulmon nji tjetër ushtar, por nuk ja del.

Gjatë përplasjes, adoleshentin e qëllojnë për vdekje.

Shperndaje në: