Video: Kqyreni çka ndodhi me avionin e kandidatit republikan për zv/president të SHBA

Avioni me te cilin udhetonte kadidati republikan per zavendes president, Mike Pence, ka rreshqite nga pista ne Aeroportin LaGuardia te New York.

Mediat raportojne se per fat nuk ka pase te lenduem, ndersa Pence ka qene ne bord me stafin e tij, gazetaret e akredituem te fushates dhe me agjentet shtetnore.

Pence ishte tue ardhe nga Ohaio dhe po planifikonte me mbajte nji tubim zgjedhor ne New York, i cili u anulue.

Shperndaje në: