Video: Shpërthimi i fuqishëm në qendër të Budapestit

Nji shpërthim i fuqishëm ka ndodhë në qendër të Budapestit, kryeqytetit të Hungarisë.

Raportimet e para nga media të hueja flasin për disa të plagosun, por nuk dihet nëse ka viktima.

Mediat vendase raportojnë se ngjarja mund të ketë ardhë si pasojë e rrjedhjes së gazit, megjithatë zyrtarisht nuk ka ende asgja të konfirmueme.

Policia ndodhet në vendngjarje dhe po heton.