Video: Zjarri në Moskë ua merr jetën 16 personave

Nji zjarr i madh ka përfshi nji depo armësh të Moskës, ndërsa mësohet se kanë vdekë 16 persona.

Siç shkruen agjencia TASS, personat që kanë ndërrue jetë janë personeli që punonte aty. Janë ende të paqarta shkaqet e këtij zjarri që mori jetën e 16 njerëzve.

“Mbas shuemjes së zjarrit, trupat e pajetë u gjendën në nji dhomë. Zjarrfikësit shembën nji mur dhe gjetën 16 persona të vdekun”, ka thanë ministri i Emergjencave për agjencinë TASS.

#пожар #отрадное Пожар на Алтуфьевском шоссе

A post shared by Vitaliy (@breaker177) on

Shperndaje në: