Vjen mot i akullt n’Europë, ky acar e pret edhe Kosovën!

‘AccuWeather’ ka ba të ditun se pjesa juglindore e Europës dhe e Mesdheut sot dhe nesër, ka me pasë rryma t’akullta të ajrit.

Ky mot ka me u pasue nga nji valë akulli që ka me përshkue Europën me 2 dhe 3 Dhetor, kryesisht në pjesën juglindore, thuher në raportin e ‘AccuWeather.

Ky mot i ftoftë ka me mbërrijë edhe në Kosovë, mbasi gjeografikisht vendi ynë shtrihet në këtë pjesë t’Europës.

Mbas 6 Detorit Europa ka me pasë mot ma të ngrohtë.

 

 

Shperndaje në: