Vllahiu: Prishtinën e kam n’zemër, s’du me premtue por du me zgjidhë probleme! (video)

Arber Vllahiu, kandidat i AAK’s per Prishtinen ka thane se ka hy ne politike ne baze te nji marreveshje, mirekuptimi dhe besimit te Kryeministrit Ramush Haradinaj.

Ai ka thane se edhe gares se Prishtines, i ka hy per me sfidue veten dhe m’u provue para votes se qytetareve.

Vllahiu ka thane se  i ka hy gares per me punue per Prishtinen ngase qe 18 vjet, Prishtina asht rrenue dhe asht degredue pa ndonji projekt konkret.

Simbas tij, Prishtina i ngjane njifare ‘kasabaje’ nji katuni te shtrime ku nuk ka ndonji palnifikim te mire urban.

“Nese e krahasojme Prishtinen me Tiranen dhe Shkupin, kjo e fundit mbetet larg atyne ngase te dyja vendet kane fillue dhe zhvillue pamjet e tyne dhe se Prishtina mbetet vendi ma i papaster ne krejt rajonin”, ka thane Vllahiu.

Ai gjate intervistes ne Rrokum Roll ka dhane fakte e deshmi konkrete se si Prishtina dhe shume lagje te saj, jane ne gjendje te mjere, ku ka mungesa te ndriçimit, kanalizimeve, rrugeve, çerdheve e shume problemeve tjera elementare.

Per ma shume shihne videon e plote. /Rrokum.Tv

 

 

 

Shperndaje në: