Vllau i Almir Dacit: Mos e queni vllaun tim terrorist!

Familja e Almir Dacit prej ditës së djeshme ka hap dyert e mortit mbasi kanë marrë lajmin për vrasjen e të birit që mendohet se asht vra në Siri.

Ata po kerkojnë që i ndjemi të mos quhet terrorist.

Almir Daci akuzohej nga autoritetet shqiptare për rekrutim të personave për akte terroriste, ndërsa janë zhvillu edhe disa procese gjyqësore në ngarkim të tij.

Deri dy vite ma parë, Almir Daci ishte Imam në nji fshat të Pogradecit, ndërsa më pas ishte largu drejt Sirisë, bashkë me familjen e tij, gruen dhe femijët.

Daci njihej ndryshe me emnin Al Albani, ndërsa luftonte përkrah shtetit Islamik, ISIS.

 

vllauu

 

Shperndaje në: