Votat nga diaspora, kjo parti fiton bindshëm (foto)

Nga votat e numërueme të diasporës, në zgjedhjet e 11 Qershorit, Lëvizja Vetëvendosje (VV), ka rezultue të jetë partia ma e votueme.

Nga 3841 vota, partia e Ymerit ka fitue 2730, e përkthyeme në përqindje, që i bjen 71 përqind.

Derisa koalicioni LDK – AKR – Alternativa (LAA), ka marrë 601 vota, respektivisht 16 përqind, dhe në fund ka mbetë koalicioni PDK – AAK dhe Nisma (PAN), ka fitue 510 vota, që nënkupton 13 përqind të votave.

19619526_1155587711212131_1694491244_o

Shperndaje në: