Voton edhe Donald Trump

Kandidati republikan për president të SHBA’ve, Donald Trump, sapo ka votue në zgjedhjet presidenciale 2016.

Ndërkohë, orë ma parë ka votue edhe rivalja e tij demokrate, Hillary Clinton.

Trump hodhi votën në zonë erektorale në Midtown Manhattan, dhe ishte nën shoqnimin e bashkëshortes, Melania Trump.

Shperndaje në: