Vucic ka këtë kërkesë ndaj Britanisë për Kosovën

Aleksandar-Vucic

Presidenti serb, Aleksandar Vucic, asht takue sot në Beograd me nji delegacion të Dhomës së Lordëve të Parlamentit të Mbretnisë së Bashkueme, me ç`rast i përcolli pritshmënitë që ky vend me tregue ma shumë mirëkuptim për qëndrimet e Serbisë lidhun me Kosovën.

Kryetari i shtetit serb pos Kosovës, bisedoi me delegacionin në fjalë për çashtjet rajonale dhe rrugën europiane të Serbisë./Tanjug

Shperndaje në: