VV reagon ndaj Hotit: Gaboi randë me deklaratën e tij

LDK-VV

Deklaratat e Avdullah Hotit se Vetëvendosje duhet me kërkue falje për veprimet e dhunshme që ka ba, ka nxite reagimin e zyrtarëve të partisë së Visar Ymerit.

Deputeti i LVV, Glauk Konjufca, ka thanë se këto deklarata munden me përkeqësue bashkëpunimin ndërmjet dy partive.

“Deklaratat e Hotit janë të pamatuna dhe ka qenë naive. Pra, munden me përkeqsue bashkëpunimin ndërmjet LDK dhe Vetëvendosjes”, asht shprehe ai.