Washington Post: Presidenti Thaçi pati nji kërkesë për Michael Pence (foto)

Gazeta prestigjioze amerikane, “Washington Post”, shkruen se presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, i ka kërkue zavendëspresidentit amerikan, Michael Pence që të mbështes aspiratën e Kosovës për me u ba anëtare e plotë e NATO’s.

Washtingon Post shkruen se Thaçi i ka thanë Pence që ka me vazhdue luftën e pakompromis kundër ekstremizmit, radikalizmit dhe terrorizmit.

“Partneriteti me Amerikën asht i pazavendësueshëm për aspiratën tonë euroatlantike”, ka thanë Thaçi.

20624391_10155525609163149_491453126_n