Xhafer Gashi: I kemi realizue krejt premtimet në Obiliq (video)

Xhafer Gashi, kryetar i Obiliqit dhe kandidat i AAK’s per kryetar te kesaj komune ne zgjedhjet e 22 Tetorit ka thanë në Rrokum Roll të Televizionit Rrokum se, gjate mandatit 4 vjeçar ka arrite me i permbushe krejt premtimet qe i ka dhane.

“I kemi realizue krejt premtimet, tue investue 12 milione euro, ndersa jemi perzgjedhe ne mesin e tri komunave per realizim te projekteve”, thekson Gashi.

Ai, po ashtu, shton se, kjo komune nuk kishte asnji aferë korruptive.

Gashi ne vazhdim ka thane se gjendja e shkollave ne komunen e Obiliqit asht e mire, ndersa ka permendë investimet qe jane ba.

Ai gjithashtu ka fole edhe per aspektet tjera te zhvillimit ne komunen e Obiliqit, derisa ka premtue realizimin e shume projekteve ne infrastrukture./Rrokum.TV

Emisioni i plotë: