Xhafer Tahiri: Qytetarët e Vushtrrisë janë varfnue nën qeverisjen e PDK’s (video)

xhafer tahiri

Kandidati i LDK’s per kryetar te komunes se Vushtrrise, Xhafer Tahiri, ka thane ne Rrokum Roll të TV Rrokum se ka vendose mos me pase asnji poster gjate fushates zgjedhore.

“Kjo, per shkak se, me ruejt ambientin ne Vushtrri”, sqaron ai.

Ai premton se nuk ka me pase asnji force mbi forcen e ligjit dhe te gjithe kane me qene te barabarte para tij.

Qeverisjen e Vushtrrise nen udheheqjen e PDK’s e ka quejt te keqe.

“Qytetaret jane varfnu, njerezit e PDK’s jane pasunu”, shprehet Tahiri.

Ai gjate emisionit ka shpalos pjese nga programi i tij per Vishtrrine, me theks te veçantë, ne aspektin kulturor dhe ate arsimor.

Ai u zotue se ne mandatin e tij ka me permiresue dukshem nivelin arsimor ne Vushtrri./Rrokum.TV

Emisioni i plotë: