Xhavit Haliti i përgjigjet Anton Qunit: Kemi m’i tregue se kush…

Nënkryetari i PDK, Xhavit Haliti në nji intervistë për RTK i asht përgjigjë akuzave të randa të Anton Qunit, që kishte ba në drejtim të udhëheqësve të partisë ma të madhë në vend.

Haliti ka thanë se ka me ardhë koha që “kemi m’i tregue edhe Anton Qunit se kush ka luftue e kush e ka lshue frontin”.

Sinbas tij, edhe na nuk e dijmë se çka ka ba Anton Quni në luftë, ku ka qenë, në cilin front etj

Deputeti i LDK’s, ditën kur u rrxue qeveria e Kosovës, ka theksue se drejtuesit e PDK janë frigacakë dhe se shumë herë e kanë lshue edhe frontin.

Shperndaje në: