Ymeri: Edhe nëse mbahen zgjedhjet në Dhetor, për VV janë të pranueshume

VV konsideron se vendi nuk duhet me u udheheqe nga kjo qeveri, sepse nuk kane as plane e as qellime me zhvillue Kosoven, ka thane Visar Ymeri ne Televizionin Rrokum gjate emisionit Rrokum Roll.

“Qytetaret duhen me u pyet per vendime madhore, dhe jo kjo me u ba nga grupe te njerezve qe jau merr mendja se ashtu asht ma se miri”, thekson ai.

“VV asht e gatshme per zgjedhje dhe e kemi thane vazhdimisht kete. Ne sondazhet e fundit ka nji rritje te madhe te VV’s dhe ka gjasa reale qe frik ka me qene subjekti ma i madh politik ne Kosove”, thote Ymeri.

Kryetari i VV ka potencue se, elektorati i LDK’s asht e natyrshme me ja kthye shpinen LDK’s, sepse Isa Mustafa ka thane se asnjiher nuk ka me ba koalicion me PDK dhe se ka me luftue SHIK’un e me gjujzue PDK’n, shkruen Rrokum.TV.

LDK ka tradhtue elektoratin e vet, sepse ka ba te kunderten e asaj qe ka premtue gjate fushates zgjedhore.