Ymeri: Pozicionet për demarkacionin nuk i ndryshon Vetëvendosje!

Edhe Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje Visar Ymeri ka folë për mediat mbas takimit suprizë që u mbaj midis liderave të partive në vend dhe ambasadorëve të Quintit.

Ymeri në lidhje me takimin deklaroi se Vetëvendosje nuk ndryshon qendrim në lidhje me këtë temë.

Pozicionet tona mbeten të njajta e do të angazhohemi me mbrojtë territorin e Kosovës nga ky cenim që po i bahet.” tha Ymeri.

Gjithashtu ai shprehu se paraqitën qendrimet kundërshtuese të kësaj marrëveshje, tue shtue “asht shumë e qartë se kjo marrëveshje cenon integritetin e vendit dhe n’asnji mënyrë nuk ban me u sillë e me u diskutue në Kuevndin e Kosovës.”

Nuk dihet ende se kush ishte iniciatori i kësaj mbledhje suprizë të liderave politikë në vend.

Shperndaje në: