Ymeri: Sot kemi ma shumë arsye për me protestue se sa dje

Partia opozitare, Lëvizjes Vetëvendosje sot e ka mbajtë mbledhjen e Këshillit të Përgjithshëm,ku u tha se aktivistët e Vetëvendosjes po arrestohen shkaku i nji kauze të drejt.

 
Kryetari Visar Ymeri tha kohën e fundit janë dhanë shumë vjet burg për aktivistë të VV.

 
Sot në mbledhjen e këshillit të përgjithshëm nuk kemi shumë aktivistë të Lëvizjes Vetëvendosje shkaku se janë burgos shumë aktivist dhe janë në arrest shtëpiak”, tha Ymeri.

 
Ymeri shtoi se “sot kemi më shumë arsye të protestohet se sa dje”.

Shperndaje në: